СТАТТI

Як відрізнити ГРВІ від ГРЗ

ГРВІ та ГРЗ часто помилково приймаються за одне захворювання. Насправді це далеко не так, це хвороби, що викликаються різними видами збудників, які відповідно визначають і вибір варіанту їх лікування. За симптоматикою ГРЗ і ГРВІ часто подібні і тому вірно встановити діагноз можна тільки після відповідного обстеження. Для аналізів необхідно спеціалізоване високоточне медичне лабораторне обладнання.

У чому різниця між ГРЗ і ГРВІ

ГРВІ або ГРЗ - чи потрібно точно знати причину хвороби, якщо погіршення самопочуття проявляється практично подібні ознаки? Лікарі вважають, що це вкрай необхідно. Під ГРЗ в медицині розуміється велика група гострих респіраторних захворювань, які можуть бути викликані як вірусами, так і бактеріальними агентами. ГРВІ - це інфекції дихального тракту, викликані виключно вірусами, такими як збудники грипу, парагрипу, реовіруси, аденовіруси, риновіруси.
Як відомо при вірусних захворюваннях використання антибіотиків для лікування користі не приносить, а іноді і сприяє розвитку ускладнень. Тому призначення противірусних засобів при ГРВІ небажано. При ГРЗ використання антибактеріальних засобів навпаки необхідно, але тільки в тому випадку, якщо хвороба викликана розмноженням бактерій.
Відрізнити ГРВІ від застуди на основі скарг хворого, зовнішніх змін, аускультації неможливо. Єдиний варіант - лабораторна діагностика. Для аналізу, який встановлює наявність вірусів або бактерій в організмі, потрібна кров хворого. У більшості випадків результат лабораторної діагностики пацієнт на руки отримує на наступний день, тобто, як мінімум доба адекватного лікування губиться.

Експрес методика визначення виду збудника респіраторної інфекції

Визначення збудника застуди в масовому порядку недоцільне, тому такі аналізи часто не роблять. Однак розроблений новітній метод експрес діагностики ГРВІ, заснований на аналізі генетичного профілю обстежуваного. Експериментальний тест дозволяє визначити патогенні мікроорганізм, що викликали застуду, буквально за годину. Така діагностика значно підвищить якість лікування, так як хворий вже в перший день може отримати або противірусні, або антибактеріальні препарати.
Медичне та лабораторне обладнання, в тому числі і для аналізів при ГРВІ та ГРЗ, приватні клініки і державні медустанови можуть придбати в компанії Інтермедика. У нас ви завжди можете підібрати те обладнання, яке буде повністю відповідати профілю центру.
Загальна Загальна медицина