СТАТТI

Види ШВЛ

Апарати ШВЛ - прилади, які вкрай необхідні в реанімаційних відділеннях, оперблоках, палатах інтенсивної терапії. Основна функція - штучна вентиляція легенів, тобто насичення організму киснем і видалення з нього непотрібного вуглекислого газу. Купити медичне обладнання для надання невідкладної допомоги можна в залежності від класифікації.

Принцип роботи та клінічні показання до ШВЛ

Апарат ШВЛ - обладнання, подає в дихальні шляхи пацієнта газову суміш з потрібною для нього концентрацією кисню під тиском. Робота приладу зокрема обсяг повітря, що подається, тимчасові інтервали між інспірацією і експірації, рівень тиску в кожному випадку підбираються індивідуально.
Підключення приладу можливо двома способами:
  1. Неінвазивним - пацієнт дихає через дихальну маску;
  2. Інвазивним - інтубаційна трубка вводиться в дихальні шляхи або в попередньо зроблену трахеостому.
Необхідність в штучному насиченні киснем виникає при апное, тобто відсутності самостійного дихання, або при порушеннях дихального ритму, що гостро розвиваються. Своєчасне підключення хворого до апарату дозволяє уникнути гіпоксії, при якій можливе виникнення непереборних порушень в роботі головного мозку і внутрішніх органів.
ШВЛ після операції дозволяє мінімізувати негативне навантаження на легені і серце. Тривалість процедури залежить від тривалості операції, виду використовуваного наркозу, особливостей хвороби.

Види апаратів ШВЛ

Всі апарати для ШВЛ поділяються на дві великі групи:
  • Наркозно-дихальні пристрої;
  • Моделі, призначені для проведення реанімації.
Але в даний час все частіше купують комбіновані прилади, що поєднують обидві функції і відрізняються високою ефективністю.
За способом управління прилади можуть бути механічними і ручними. Останній варіант - це мішок Амбу, що дозволяє накачувати повітря вручну.
Апарати підбирають і за віком пацієнта. Прилади, що відносяться до 1-3 групі, використовуються для надання допомоги дітям від 6 років і дорослим будь-якого віку. 5 група пристроїв використовується при реанімації новонароджених та немовлят до року. 4 група апаратів використовується в стаціонарах, що займаються лікуванням дітей до 6 років.
В окрему групу виділяють високочастотні ШВЛ. Це багатофункціональні прилади, які використовуються при проведенні класичної і струменевої вентиляції. Оснащені функціями підігріву та зволоження газової суміші, високоточним механізмом дотримання дозування та вірогідності тиску.
Придбати обладнання для ШВЛ можна в компанії Інтермедика. В асортименті - мобільні та стаціонарні пристрої від світових виробників.
Загальна Загальна медицина