Принцип роботи та клінічні показання до ШВЛ
Апарат ШВЛ - обладнання, подає в дихальні шляхи пацієнта газову суміш з потрібною для нього концентрацією кисню під тиском. Робота приладу зокрема обсяг повітря, що подається, тимчасові інтервали між інспірацією і експірації, рівень тиску в кожному випадку підбираються індивідуально.Підключення приладу можливо двома способами:
- Неінвазивним - пацієнт дихає через дихальну маску;
- Інвазивним - інтубаційна трубка вводиться в дихальні шляхи або в попередньо зроблену трахеостому.
ШВЛ після операції дозволяє мінімізувати негативне навантаження на легені і серце. Тривалість процедури залежить від тривалості операції, виду використовуваного наркозу, особливостей хвороби.
Види апаратів ШВЛ
Всі апарати для ШВЛ поділяються на дві великі групи:- Наркозно-дихальні пристрої;
- Моделі, призначені для проведення реанімації.
За способом управління прилади можуть бути механічними і ручними. Останній варіант - це мішок Амбу, що дозволяє накачувати повітря вручну.
Апарати підбирають і за віком пацієнта. Прилади, що відносяться до 1-3 групі, використовуються для надання допомоги дітям від 6 років і дорослим будь-якого віку. 5 група пристроїв використовується при реанімації новонароджених та немовлят до року. 4 група апаратів використовується в стаціонарах, що займаються лікуванням дітей до 6 років.
В окрему групу виділяють високочастотні ШВЛ. Це багатофункціональні прилади, які використовуються при проведенні класичної і струменевої вентиляції. Оснащені функціями підігріву та зволоження газової суміші, високоточним механізмом дотримання дозування та вірогідності тиску.
Придбати обладнання для ШВЛ можна в компанії Інтермедика. В асортименті - мобільні та стаціонарні пристрої від світових виробників.