СТАТТI

Акредитація аналітичних лабораторій

Випробні чи інакше аналітичні лабораторії - підприємства, що займаються кількісним та якісним аналізом відібраних зразків. Робота таких лабораторій користується попитом у хімічній, нафтовидобувній, будівельній, медичній галузях. Проходження установою акредитації вказує на те, що точність випробувань та вимірювань та дотримання технічних вимог підтверджено на офіційному рівні.

Потрібні умови для акредитації


Щоб пройти акредитацію, лабораторія має подати заявку до відповідного органу. У свою чергу фахівці, які видають ліцензію, повинні оцінити:

  • Компетентність спеціалістів. У працівників лабораторії має бути відповідна освіта, сертифікати, що підтверджують підвищення кваліфікації. Враховується також чисельність штату та його укомплектованість кадрами;
  • Систему контролю якості досліджень. Перевіряється дотримання норм та правил проведення основних робочих процесів;
  • Технічне оснащення. Обладнання для лабораторій - один із найголовніших критеріїв, що впливають на акредитацію. Аналізатори та різноманітні апарати повинні бути максимально точними та зручними в роботі.

Існують певні стандарти акредитації, на які і орієнтується комісія під час перевірки лабораторій.

Обладнання аналітичної лабораторії


Від правильно підібраного обладнання в випробувальній лабораторії залежить достовірність обстежень, що проводяться. Щоб установа пройшла акредитацію, необхідно повне її оснащення тими апаратами, які потрібні для заявлених випробувань.

Вимоги до аналітичних лабораторій щодо обладнання в процесі акредитації мають на увазі:

  • Визначення видів приладів, за допомогою яких проводиться аналіз зразків матеріалу;
  • Визначення метрологічної (вимірювальної) придатності апаратів;
  • Виявлення відповідності аналізаторів вимогам, що стосуються забезпечення єдності всіх вимірів.


Обов'язкове обладнання для аналітичної лабораторії поділяється на основне та допоміжне. До останнього відносяться тест-системи: біологічні контрольні зразки та радіонуклідні маркери. Як правило, вони мають короткий термін придатності, але їх використання завжди враховується під час проведення акредитації. Також враховується рівень впливу допоміжних матеріалів на точність досліджень.

Акредитовані аналітичні лабораторії періодично проходять повторні перевірки. Термін їх проведення встановлюється від одного до трьох років. У разі успішного проходження перевірки видана раніше ліцензія продовжується.

Перед поданням заявки на акредитацію необхідно оснастити лабораторію найбільш інноваційним та точним обладнанням. Придбати апарати, що відповідають усім міжнародним стандартам, можна у компанії Інтермедика. Фахівці компанії не тільки вводять в експлуатацію замовлені апарати, але й проводять навчання спеціалістів, здійснюють сервісне обслуговування та при необхідності терміновий гарантійний та післягарантійний ремонт.
Лабораторна діагностика