СТАТТI

Визначення захворювань за аналізом мікрофлори порожнини рота

Важливість нормального співвідношення умовно-патогенних та корисних мікроорганізмів у кишечнику не викликає сумнівів. В останні роки активно вивчається і мікрофлора ротової порожнини, за вмістом у мазку певних видів мікробів можна судити не лише про стан слизових оболонок рота, зубів, язика та ясен, а й загалом про здоров'я всього організму. Для вивчення мікрофлори застосовується спеціальне лабораторне обладнання для діагностики, за допомогою якого мікробіом ротової порожнини може бути визначений всього за кілька годин.

Нормальна мікрофлора ротової порожнини

Корисними мікроорганізмами ротової порожнини вважаються:

  • Вейлонелли – нейтралізують кислоти, що потрапляють разом із продуктами харчування;
  • Бактерії типу Corynebacterium, Propionibacterium та Eubacterium. Синтезують кисень та вітамін К, але при підвищеній кількості викликають гнійне запалення;
  • Лактобактерії. Підтримують нормальну мікрофлору та рН та запобігають розвитку патогенних бактерій;
  • Біфідобактерії. Беруть участь у виробленні вітамінів із групи В та протимікробних речовин.

Мікробіом ротової порожнини кожної людини індивідуальний. Порушити його можуть різні функціональні порушення в організмі. Визначення патогенної мікрофлори дозволяє підібрати відповідне лікування.

Сучасна діагностика мікрофлори ротової порожнини

Виявлення патогенних мікроорганізмів у ротовій порожнині традиційно проводилося за допомогою дослідження мазка чи слини. Канадські вчені запропонували новий спосіб визначення мікробіома – аналізу піддається вміст бактеріальних бляшок, розташованих на зубах, яснах та язиці.

Зміст бактерій у ротовій порожнині, що знаходяться в слині, може значно коливатися і залежить не тільки від раціону, а й від часу доби, шкідливих звичок, дотримання правил гігієнічних процедур. У бактеріальних бляшках співвідношення мікроорганізмів, що знаходяться в них, не змінюється і тому їх аналіз вважається найбільш достовірним. Таке дослідження допомагає встановити причину як стоматологічних проблем, а й внутрішніх хвороб. Забір вмісту з бляшок не викликає дискомфортних відчуттів, а аналіз проводиться протягом дня. У зв'язку з усім сказаним вище інноваційне дослідження мікробіома вважається перспективним і не вимагає особливих витрат.

Лабораторне обладнання для дослідження мікрофлори можна купити в компанії Інтермедика, фахівці якої не тільки займаються доставкою апаратури, а й її налаштуванням, обслуговуванням та ремонтом.
Лабораторна діагностика