Шляхи передачі та клінічна картина коронавирусной інфекції
Коронавірус відноситься до зоонозних інфекцій, тобто спочатку зараження людини походить від хворої тварини. Є відомості, що штамп nCov з'явився «завдяки» кажанам, хоча ця інформація не на 100% достовірна.Інфекційний період хвороби в середньому 10 діб. Віруси хворий активно виділяє при чханні, кашлі, розмові і в більшості своїй вони передаються повітряно-крапельним шляхом. Але не виключається і контактний шлях передачі, так як мікроорганізми осідають на поверхнях і можуть бути активними 1-2 дня.
Коронавірусна інфекція у людини практично нічим по симптоматиці не відрізняється від звичайних респіраторних захворювань. Відзначається ломота в м'язах і кістках, першіння в горлі, нежить, сильний головний біль, озноб, підвищення температури. Зі специфічних симптомів коронавируса інфекціоністи відзначають дискомфортні відчуття в грудній клітці, діарею, непродуктивний сухий кашель.
Перераховані вище ознаки характерні для типової картини інфекції. Однак більшість молодих людей переносять хворобу легко і скарги пред'являють тільки на риніт, незначне покашлювання, млявість. Зворотні випадки - це коронавірусна інфекція важкого ступеня, при її розвитку швидко:
- Виникає сильна інтоксикація організму:
- З'являється дихальна недостатність;
- Хвороба ускладнюється пневмонією;
- Виникає набряк легенів.
Діагностика
Як вже відзначено, клінічні прояви коронавірусів схожі з ГРВІ. Тому підтвердити або спростувати зараження людини можна тільки шляхом ретельної діагностики. В умовах лабораторії можна:- Виділити мікроорганізм за допомогою ІФА-методу і ПЛР-діагностики;
- Виявити антигени вірусу в епітеліальних клітинах, що вистилають носові ходи;
- Визначити титр специфічних антитіл.