СТАТТI

Лабораторні дослідження на коронавірус

Коронавіруси - величезна група вірусів, що викликають десятки різних за ступенем тяжкості захворювань. Новий мікроорганізм nCov у ослаблених і літніх хворих може викликати пневмонію, що приводить до дихальної недостатності, що і вважається особливо небезпечним. Точно визначити штамп вірусу можна, тільки коли лабораторне обладнання клінік відповідає сучасним вимогам і дозволяє провести аналізи, що визначають вид збудника, антигени і антитіла.

Шляхи передачі та клінічна картина коронавирусной інфекції

Коронавірус відноситься до зоонозних інфекцій, тобто спочатку зараження людини походить від хворої тварини. Є відомості, що штамп nCov з'явився «завдяки» кажанам, хоча ця інформація не на 100% достовірна.
Інфекційний період хвороби в середньому 10 діб. Віруси хворий активно виділяє при чханні, кашлі, розмові і в більшості своїй вони передаються повітряно-крапельним шляхом. Але не виключається і контактний шлях передачі, так як мікроорганізми осідають на поверхнях і можуть бути активними 1-2 дня.
Коронавірусна інфекція у людини практично нічим по симптоматиці не відрізняється від звичайних респіраторних захворювань. Відзначається ломота в м'язах і кістках, першіння в горлі, нежить, сильний головний біль, озноб, підвищення температури. Зі специфічних симптомів коронавируса інфекціоністи відзначають дискомфортні відчуття в грудній клітці, діарею, непродуктивний сухий кашель.
Перераховані вище ознаки характерні для типової картини інфекції. Однак більшість молодих людей переносять хворобу легко і скарги пред'являють тільки на риніт, незначне покашлювання, млявість. Зворотні випадки - це коронавірусна інфекція важкого ступеня, при її розвитку швидко:
  • Виникає сильна інтоксикація організму:
  • З'являється дихальна недостатність;
  • Хвороба ускладнюється пневмонією;
  • Виникає набряк легенів.
Летальний результат відбувається внаслідок поліорганної недостатності і смерть в більшості випадків відзначається серед осіб похилого віку.

Діагностика

Як вже відзначено, клінічні прояви коронавірусів схожі з ГРВІ. Тому підтвердити або спростувати зараження людини можна тільки шляхом ретельної діагностики. В умовах лабораторії можна:
  • Виділити мікроорганізм за допомогою ІФА-методу і ПЛР-діагностики;
  • Виявити антигени вірусу в епітеліальних клітинах, що вистилають носові ходи;
  • Визначити титр специфічних антитіл.
Замовити все необхідне обладнання та витратні матеріали для проведення аналізів крові можна в компанії Інтермедика.
Лабораторна діагностика