СТАТТI

Тест-смужки для визначення рівня глюкози в сечі

Пацієнтам з цукровим діабетом необхідно регулярно контролювати вміст кількості цукру в організмі, проте багатьох людей лякає думка про інвазивні методи його визначення. На щастя, в наш час є прекрасна альтернатива для виявлення рівня глюкози - спеціальні тест смужки для визначення цукру в сечі, як особливо зручно використовувати при діагностуванні дітей.
Визначити в короткі терміни підвищений вміст глюкози в сечі можна за допомогою тест смужок, їх використання не викликає жодних складностей і не вимагає спеціальних знань.

Кому і навіщо потрібні тест-смужки на цукор в сечі?

В першу чергу експрес-тест на цукор необхідний особам з цукровим діабетом і метаболічними порушеннями в анамнезі, що примушують контролювати рівень глюкози в організмі.
Тест-смужки можна застосовувати і при підозрі на патологію нирок. Експрес-діагностика підходить не тільки для людини - тест-смужки використовують і коли необхідно контролювати стан домашніх улюбленців (кішок, собак), які страждають від захворювань з обмінними порушеннями.

ПРИНЦИП ДІЇ

Тест на глюкозу являє обою паперову або пластикову смужку, з нанесеним індикатором (сенсором) жовтого кольору, який, при зануренні в сечу, змінює свій колір в результаті ферментативної реакції. Сенсор реагує на цукор в сечі, колір варіюється від жовтого (при відсутності глюкози) до синьо-зеленого, залежно від кількості визначеної речовини в рідині.
За допомогою індикаторних смужок можна визначити і інші показники сечі: білок, білірубін, прихована кров, нітрити, кетони, щільність, ph і ін. В компанії Інтермедика представлений широкий вибір обладнання, який відповідає світовим нормам і стандартам, а досвідчені фахівці допоможуть підібрати вид тест-смужок для аналізу сечі, відповідно до всіх необхідних параметрів.

СПОСІБ ЗАСТОСУВАННЯ

Достовірність результату забезпечує правильна підготовка до експрес-аналізу і дотримання всіх етапів його проведення:
 • Ємність під урину необхідно ретельно промити. Контейнер для збору повинен бути чистим і сухим, без слідів миючого засобу.
 • Сеча свіжозібрана і ретельно перемішана.
 • Тест смужки на цукор в сечі потрібно занурювати не згинаючи, так, щоб індикатори повністю закривалися рідиною.
Тепер можна приступити до аналізу:
 1. Збираємо сечу в ємність
 2. Витягуємо з тубуса тест-смужку, після чого відразу ж його щільно закриваємо
 3. Опускаємо на 2-3 секунди в сечу смужку
 4. Обережно виймаємо
 5. Видаляємо залишки сечі легким постукуванням об край ємності
 6. Викладаємо смужку на рівну суху поверхню
 7. Чекаємо 45-90 секунд (не більше 2 хвилин)
 8. Порівнюємо забарвлення індикатора з колірною шкалою на тубусі або пеналі і оцінюємо результат. Аналіз може бути не достовірними, якщо термін придатності тест-смужки на цукор скінчився.

Основні переваги тест-смужок

 • Доступність - проведення аналізу не вимагає медичної освіти;
 • Простота застосування - тестування займає не більше 10 хвилин вашого часу;
 • Безболісність. Експрес-тестування сечі не супроводжується жодними дискомфортними відчуттями;
 • Широкий спектр діагностики. За допомогою тестів на цукор в сечі можна контролювати й роботу нирок при хронічних патологіях.
 • Тривалий період використання. При дотриманні умов зберігання можна використовувати тести з відкритої упаковки протягом всього терміну придатності.
 • Висока точність. Результати тестування можна порівняти з даними клінічних медичних лабораторій. Смужки скрізь використовують для зчитування показників в аналізаторах сечі Clinitek status і CL-50.
 • Економічність. Смужки поставляються в коробках по 100 шт і ціна кожного індивідуального моніторингу буде нижче, ніж при зверненні в лабораторію.
Лабораторна діагностика