СТАТТI

Вимоги до лабораторних меблів і їх види

Оснащення лабораторій, діагностичних центрів, наукових і дослідницьких інститутів передбачає використання спеціального обладнання і зручних меблів, які відповідають певним стандартам. Лабораторне обладнання в Україні в широкому асортименті представлено в компанії Інтермедика. Перед вибором технічних пристроїв, приладів, столів, шаф та інших предметів медичного призначення необхідно знати, які вимоги пред'являються до їх виробництва.

Особливості меблів для лабораторій

Будь-які меблі для лабораторії повинні виготовлятися з урахуванням високих стандартів до гігієнічності та зручності експлуатації. Для виробництва основного лабораторного обладнання використовуються матеріали, що відповідають певним характеристикам. Вони повинні:
  1. Бути інертні до впливу агресивних середовищ - кислот, лугів, реактивів.
  2. Мати склад, що не реагує на вплив патогенних мікроорганізмів і хімічних речовин.
  3. Не піддаватися корозії, гниттю чи окисленню.
  4. Легко оброблятися, не змінювати своїх властивостей під впливом дезінфікуючих засобів.
Лабораторні меблі відрізняються і особливою конструкцією, завдяки якій досягається поєднання окремих предметів, їх мобільність. Найнадійнішими і довговічними вважаються ті вироби, в яких передбачена заміна елементів, що вийшли з ладу.

Види меблів в лабораторіях

У більшості діагностичних центрів та лабораторій найзатребуванішим обладнанням вважають:
  1. Столи. На робочій площі столів встановлюють необхідні в роботі прилади, тримають реактиви і досліджувані проби. Основна вимога пред'являється до стільниці, вона повинна бути виключно рівною, гладкою і витримувати велику вагу.
  2. Системи зберігання. До цієї категорії оснащення лабораторії відносять стелажі відкритого і закритого типу, шафи, тумби. Системи зберігання можуть мати розсувні або зсувні дверцята, полки з бортиками, висувні ящики.
  3. Сейфи. Призначені для зберігання особливо небезпечних реактивів, що підлягають ретельному контролю.
  4. Витяжні шафи. Відводять токсичні випари від кислот, розчинників, реактивів. Вбудовуються в систему вентиляції.
Придбання лабораторних меблів і обладнання від надійних виробників дозволяє зробити діагностичні кабінети ергономічними, безпечними як для медпрацівників, так і для пацієнтів.
Лабораторна діагностика