СТАТТI

Види лабораторних скелець

У клініко-діагностичних лабораторіях проведення ряду маніпуляцій неможливо без використання спеціального посуду. Виготовляється він з хімічно інертного і стійкого до температурних перепадів скла. Замовити лабораторне обладнання в тому числі колби, мензурки, піпетки і скельця для проведення аналізів можна на сайті Інтермедика.

Види скелець для КДЛ

Лабораторні скельця поділяються на три основні види:
 • годинникові;
 • покривні;
 • предметні.
Годинникові відрізняються опукло-увігнутою формою. Вони використовуються для розтирання суспензій і порошків, випарювання, зважування та мікроаналізу проб. Лабораторне годинникове скло виготовляється з боросилікату, кварцу або силікату. Діаметр виробів в межах 3,5 -22 см. Годинникові скельця стійкі до кислот, лугів і не тріскаються під впливом найвищих температур.
Покривні скельця- це найтонші рівні скляні вироби. Використовуються вони як покриття для мікропрепаратів з метою їх збереження. За формою найчастіше прямокутні, але можуть бути також круглими або квадратними. Поверхня покривних виробів повинна бути ідеально рівною, товщина рівномірною, а прозорість повною.
Предметні скельця - скляні пластинки розмірами 50 * 26 або 26 * 76 мм. Особлива увага приділяється товщині. Вона повинна бути приблизно 1 мм, що збігається з довжиною світлової хвилі і відповідно забезпечує отримання під мікроскопом чіткого зображення досліджуваного зразка.
За конструкцією предметні скляні пластинки поділяються на три види:
 1. Плоскі;
 2. З овальною або круглою лункою;
 3. З матовими кінцями або спеціальною смужкою для міток олівцем.
Обираючи предметні та покривні скельця, потрібно звертати увагу і на стан їх бічного ребра. На зашліфованих виробах не буде відблисків, що заважають проведенню дослідження. Якщо це не важливо, то можна купувати скельця з необробленими або заточеними ребрами.

Вимоги до лабораторних скелець

Устаткування для КДЛ лабораторій виготовляється відповідно до прийнятих для цієї області стандартів.
Лабораторні скельця повинні бути:
 1. Абсолютно прозорими і без відблисків;
 2. Без повітряних бульбашок, тріщин, сколів та інших дефектів;
 3. Стійкі до хімічних реактивів, кислот і лугів;
 4. З рівномірною товщиною, площинністю і однорідністю структури;
 5. Міцними - обробка предметних скелець в лабораторії передбачає їх дезінфекцію та стерилізацію.
В компанії Інтермедика реалізуються тільки сертифіковані матеріали, посуд і обладнання для лабораторії. Доставка після оформлення заявки проводиться в найкоротші терміни.
Лабораторна діагностика