СТАТТI

Види та призначення гематологічних аналізаторів

Гематологічний аналізатор крові може бути автоматичним і напівавтоматичним. У приладах напівавтоматичного типу підготовка біоматеріалу проводиться лаборантом, після чого проба переноситься в апарат. Автоматичні аналізатори в свою чергу діляться на дві підгрупи. Прилади з першої групи працюють з цілісною кров'ю, другі з попередньо розведеною.
Компанія Интермедика, лідер ринку з продажу медичного обладнання, реалізує кілька видів аналізаторів крові:

  1. Прилади, що визначають не більше 8 показників. У таких апаратах не можна розділити лейкоцити на субпопуляції;
  2. Аналізатори з можливістю визначення 16-20 параметрів крові. Функції таких приладів включає поділ лейкоцитів на три групи;
  3. Гематологічний аналізатор на 26 параметрів (5DIFF системи) диференціює лейкоцити за трьома групами;
  4. Апарати, що визначають до 40 параметрів. До таких приладів можна підключити окремий модуль, що дає можливість для більш розширеного дослідження ретикулоцитів.

Гематологічний аналізатор відкритого типу - це габаритний прилад, що відноситься до класу стаціонарного обладнання. На сьогодні випускаються і портативні пристрої, що дозволяють зробити експрес аналіз крові в умовах швидкої допомоги, на прийомі у лікаря.

Сучасні моделі аналізаторів оснащені картою пам'яті, при необхідності будь-який аналіз можна вивести на друк. Продуктивність аналітичних приладів складає від 60 до 120 аналізів на годину.

Принцип роботи аналізаторів крові

Робота більшості аналізаторів заснована на методі Култера. Підрахунок клітин крові здійснюється шляхом пропускання проби через отвори з мікроскопічним діаметром, з визначенням в цей момент сили електричного опору. Прилад враховує амплітуду імпульсів, аналізує їх і встановлює розміри проходячих крізь отвори мікрооб'єктів.

Метод Култера дозволяє підраховувати еритроцити (в розведенні з ізотонічним розчином), тромбоцити, лейкоцити, визначати гематокрит.

У більш складних гематологічних аналізаторах підрахунок показників проводиться за допомогою радіочастотних та оптичних детекторів.

Аналізатор гематологічний автоматичний - це обладнання, вкрай необхідне в лікувальних установах. В каталозі сайту представлені сертифіковані медичні прилади, в тому числі і аналізатори крові. Компанія Интермедика надає гарантії на техніку, при необхідності проводиться обслуговування апаратів, їх перевірка і ремонт
Лабораторна діагностика