СТАТТI

Методи медичної діагностики: вестерн блот та ІФА

Перший етап лікування будь-якого захворювання - діагностика. Якісно провести дослідження аналізів крові і сечі можна в лабораторіях, оснащених відповідно всім сучасним вимогам. Медичне обладнання в діагностичних центрах має бути зручним для використання і видавати найточніші результати аналізів. Високі вимоги пред'являються до приладів, що дозволяють провести імунологічні дослідження - ІФА і вестерн блот.

ІФА - особливості проведення

Метод імуноферментного аналізу (ІФА) - лабораторне дослідження зразка крові, що дозволяє встановити присутність в ній антигенів до певних збудників патологій і антитіл до вірусних агентів.
ІФА дозволяє виявити:
  1. Аутоімунні процесм;
  2. Гормональні збої;
  3. ЗПСШ;
  4. Вірусні інфекції;
  5. Ракові захворювання.
Імуноферментний метод високочутливий, збудників при його проведенні вдається встановити практично в 90% випадків.
Методика проведення:
  • В лунки планшета поміщують очищений антиген патогенного збудника. Після цього до нього доливають сироватку обстежуваного, що призводить до виникнення специфічної реакції;
  • До отриманих з'єднаннь (імунних комплексів) додається хромоген, відбувається фарбування комплексу в лунці. Інтенсивність отриманого кольору залежить від кількості присутніх імуноглобулінів;
  • Третій етап - інтерпретація результатів. Це фотометрування, порівняння проб з щільністю біоматеріалу, математичний підрахунок.
Для кожного дослідження ІФА встановлюються відповідні показники норм і патологій.

Особливості дослідження вестерн блот

Вестерн-блот - іммуноаналіз, що визначає специфічні білки в тканинах або крові. При його проведенні використовується спеціальний гель, на один кінець якого наносять зразок з білком. Під впливом електричного струму білки переміщаються, поділяються за формою і розмірами і формують окремі смужки. Потім вони змиваються на мембрану, що контактує з гелем. Марковані антитіла використовуються для визначення білків, пов'язаних з мембраною. До блоту домішують зразок крові або тканини пацієнта, антитіла зв'язуються і виявляються міченими антитілами до імуноглобулінів людини.
Вестерн блот застосовується, коли необхідно підтвердити хворобу Лайма або ВІЛ-інфекцію.
Якісне, сучасне обладнання для лабораторій реалізує компанія Інтермедика. Компанія займається постачанням і ремонтом апаратури з 1991 року.
Лабораторна діагностика