Що дає технічне обслуговування обладнання у лабораторії
Тривалість використання устаткування КДЛ залежить від призначення апаратів та умов їх експлуатації. Єдиних стандартів, які визначають термін служби приладів, немає. При дбайливому використанні найдовше служать холодильники, сушильні шафи, термостати, ваги, мікроскопи. Подібне обладнання не відноситься до технічно складних конструкцій, тому не вимагає дотримання особливих правил застосування та рідко виходить з ладу.
Набагато частіше проводиться ремонт лабораторних приладів, що належать до складної техніки, це:
- різні медичні аналізатори;
- газові та рідинні хроматографи;
- спектрофотометри;
- спектрометри.
Наведені вище апарати спочатку розроблялися для експлуатації у складних умовах. Їхні технічні вузли розраховані на підвищені навантаження, тому безперебійно можуть служити 5 і більше років. При виході основних комплектуючих із ладу можлива їхня заміна. Регулярне технічне обслуговування таких приладів дозволяє своєчасно виявити критичний знос деталей і замінити їх на сертифіковані аналоги. Ремонт в цьому випадку обійдеться недорого, оскільки поломки апарату не позначаться негативно на стані інших вузлів і не змусять підприємство тимчасово відмовитися від низки досліджень.
Таким чином, технічне обслуговування обладнання, проведене спеціалістом, своєчасно дозволяє вирішити одразу кілька завдань:
- Допомагає вчасно виявити несправності, які можуть призвести до поломки апаратів, при якій відновлення займає багато часу;
- Продовжує тривалість експлуатації обладнання;
- Знижує витрати лабораторії на придбання нових приладів.
Під час проведення техобслуговування фахівець звертає увагу й на доцільність ремонту. У ряді випадків КДЛ краще придбати нові прилади, оскільки медтехніка постійно вдосконалюється та її функціональність розширюється. Замовити регулярне технічне обслуговування обладнання можна в компанії Інтермедика. Фахівці центру працюють як зі старими, так і з новими видами апаратів, ремонтують їх, налаштовують та навчають персонал роботі на приладах.