СТАТТI

Діагностика струсу головного мозку за допомогою аналіза крові

Струс мозку - черепно-мозкова травма, яка може призвести до серйозних ускладнень. Раніше діагноз виставлявся тільки за визначенням неврологічних порушень та за змінами при проведенні рентгенографії або комп'ютерної томографії. Зараз вже є спеціальне лабораторне обладнання для аналізу крові, яке можна встановити СГМ протягом 7 днів після отримання травми.

Можливості нового тесту

Новий метод, за допомогою якого проводять діагностування струсу мозку, розроблений в США. Дослідження крові проводиться на спеціальному аналізаторі, в основі якого закладений принцип електрофорезу.
Інноваційне тестування визначає не тільки струс мозку, але і ступінь його тяжкості. Найбільш ймовірні ознаки струсу мозку - це нудота, блювота, запаморочення, погіршення координації рухів, головний біль. У ряді випадків травма не призводить до появи вираженої симптоматики, тому і лікування не завжди призначається вчасно. У свою чергу відсутність терапії може стати причиною безперервних головних болів, неврологічних порушень, психічних змін. Звичайні обстеження, такі як рентгенографія, МРТ або КТ дозволяють візуалізувати тільки виражені органічні ушкодження.
Діагностика струсу головного мозку по крові дозволяє виключити або підтвердити діагноз за наявністю в пробі особливого біомаркера. Його роль виконує GFAP - гілфібріллярний білок. Протеїн спочатку міститься в гліальних клітинах, які оточують нейрони. При пошкодженні клітин GFAP виходить з них і проникає крізь гематоенцефалічний бар'єр в кровоносні судини. Тобто він після травми з'являється в крові, а проведення тесту дозволяє його виявити в зразку.
Під час проведення аналізу враховується і рівень протеїну, в залежності від якого встановлюється ступінь тяжкості струсу. Білок в крові після травми головного мозку з'являється практично відразу і зберігається не менше ніж 7 днів, тому аналіз дає точні результати, навіть якщо обстеження пацієнта проводиться не відразу.
Ефективність аналізів при струсі головного мозку перевірена більше ніж на 600 пацієнтах. Їх тестування показало максимальну точність інноваційного методу.

Переваги діагностики струсу мозку по крові

Тестування струсу мозку по крові - методика, яка вже показала досить багато переваг:
  • Проведення аналізу можливе впродовж семи днів після отримання травми;
  • За результатами тесту можна визначити необхідність призначення хірургічного втручання;
  • КТ метод діагностики можна не використовувати. Комп'ютерна томографія - високоточне дослідження, але досить дороге і підвищує іонізаційне навантаження.
Придбати інноваційне обладнання під замовлення можна в компанії Інтермедика. Фахівці фірми не тільки доставлять аналізатори, але і при необхідності проведуть навчання медперсоналу.
2020-08-27 00:35 Лабораторна діагностика